سرانجام ثبت نام داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری

به گزارش سیستم مدیریت محتوا، خبرنگاران : ثبت نام از داوطلبان انتخابات دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در چهار حوزه انتخابیه کشور به انتها رسید.

سرانجام ثبت نام داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری

به گزارش سیستم مدیریت محتواّ به نقل از ایرنا، داوطلبان انتخابات دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که از روز آدینه سیزدهم فروردین 1400 در چهار حوزه انتخابیه تهران، مازندران، قم و خراسان رضوی ثبت نام را شروع کردند، پس از یک هفته امروز فرصت نام نویسی آنان به خاتمه رسیده است .

براساس این گزارش، آزمون علمی ورودی برای داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری 22 فروردین در قم برگزار می گردد. تشخیص اجتهاد داوطلبان به وسیله آزمون کتبی و شفاهی پیش از انتخابات توسط فقهای شورای نگهبان، انجام می گردد و فقهای شورای نگهبان پس از آنالیز های لازم، جوابگو بوده و در صورت رد صلاحیت یا ابطال آراء فرد انتخاب شونده در صورت مطالبه، دلایل و مستندات رد صلاحیت یا ابطال آرای آن فرد را به صورت کتبی به وی ابلاغ می نمایند.

مدارک مورد احتیاج جهت ثبت نام شامل اصل شناسنامه عکس دار و کارت ملی، یک نسخه تصویر تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی، 2 قطعه عکس 4*6 جدید و تکمیل فرم پرسشنامه داوطلبی بود.

همچنین نام نویسی از داوطلبان انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره عشایری که از 16 فروردین شروع شده است تا 22 فروردین ادامه دارد و داوطلبان می توانند در این فرصت با چهار روش نسخه موبایلی، نسخه ویندوز و قابل نصب روی رایانه،دفاتر پیشخوان دولت و مراجعه حضوری به بخشداری نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

ثبت نام داوطلبان میان دوره ای یازدهمین دوده مجلس شورای اسلامی در 6 حوزه انتخابیه هم که از هشتم فروردین شروع شده بود، 14 فروردین به خاتمه رسید و ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری از 21 اردیبهشت ماه به مدت پنج روز انجام می گردد ثبت داوطلبان ریاست جمهوری نسبت به سایر انتخابات متفاوت است و تنها انتخاباتی است که به صورت حضوری در وزارت کشور انجام می گردد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان دوره ای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و دومین میان دوره ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری 28 خرداد سالجاری در سراسر کشور برگزار می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "سرانجام ثبت نام داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام ثبت نام داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید